Pärnu Linnaorkesteri 25.juubelihooaeg saab piduliku lõppakordi

Sel reedel, 26.aprillil kell 19 toimub Pärnu Linnaorkestri hooaja lõppkontsert. Tšellol soleerib Valle-Rasmus Roots, õhtut juhatab Jüri Alperten.

“Tänavuse hooaja lõppkontserdiga tähistame oma 25. tegevusaastat, mis on igati paras täiskasvanuiga. Kontserdi kunstiline juht on orkestri armastatud ja kauaaegne peadirigent Jüri Alperten. Kava on igati suursugune ja võimas. Heameel tõdeda, et laval on kõrvuti orkestrandid algkoosseisust, pikaajalised koostööpartnerid ja uus põlvkond”, sõnas orkestri produtsent Helen Erastus.

“Kavas on romantismi absoluutsesse tippu kuuluvad teosed. Kõlavad Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr 5 e-moll, op 64 ja Antonín Dvořáki Tšellokontsert, mis on üks kauneimaid teoseid tšellole. Soleerib noor ja andekas Valle-Rasmus Roots, kelle hiljutisim saavutus on I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Valle-Rasmus mängib pillimeister Celeste Farotti poolt 1904. aastal Milanos valmistatud rariteetsel tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond”, tutvustas omalt poolt kontserti dirigent Jüri Alperten.

Ootame kõiki oma häid sõpru sel reedel Pärnu kontserdimajja, et üheskoos panna pidulikult punkt meie tänavusele juubelihooajale!

Sündmus Facebookis

B listUudiste loendisse