Pärnu Linnaorkestri ees soleerib viiulivirtuoos Ana María Valderrama

Pärnu Linnaorkestri kontserdisari “Õhtu virtuoosidega” jätkub kaasaja ühe tunnustatuima Hispaania viiuldaja Ana María Valderramaga. 30.märtsi õhtul kell 19 Pärnu kontserdimajas toimuvat kontserti juhatab dirigent Kaisa Roose.

“Valisin kavva kahe romantismiajastu alguse helilooja teosed – Franz Schuberti üheksanda, “Suure” sümfoonia ja Felix Mendelssohni viiulikontserdi”, tutvustas Roose.

“Franz Schubert on minu kui dirigendi jaoks parajaks väljakutseks, sest tema partituure lugedes tekib alati suurel hulgal “mikse”, samuti küsimärke nii tempode kui ka artikulatsioonidega seoses. Tema Suur Sümfoonia on tõeline meistriteos, kus ühelt poolt pulbitsev elujõud ja teisalt tema laulužanrist pärit lüürika põimuvad geniaalseks tervikuks, mis jätab samas interpreteerijale ka hulga mõistatusi lahendada”, lisas ta.

Viiuldajat Ana Maria Valderramat kohtas Hispaanias resideeruv Roose mõned aastad tagasi kammerkontserdil Barcelonas, kus toimus tema debüüt CD “À mon ami Sarasate” esitlus. “Tema emotsionaalset ja briljantset mängustiili kuulates tekkis mul kohe soov ta ka Eestisse esinema kutsuda. Sel nädalal saabki see mõte lõpuks teoks ja Pärnu publikul on võimalik tema esituses kuulda Mendelssohni e-moll viiulikontserti”, sõnas dirigent rõõmsalt.

“Loodan, et lisapalaks saame kuulda ka killukest Pablo Sarasate Zigeunerweisen’ ist, mis oli inspiratsiooniks ja sütitajaks sellele koostööle”, lisas ta lootusrikkalt.

Lisainfo:
www.facebook.com/parnuLinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra

B listUudiste loendisse