Pärnu Linnaorkester mängib seda, mida publik soovib

Sel pühapäeval, 17.märtsil kell 17 toimub Pärnu kontserdimajas soovikontsert, mille repertuaari on valinud publik. Kõlab eriilmeline muusika Apocalyptica stiilis Metallicast Debussy “Fauni pärastlõunani” ja Alfred Hitchcocki filmi “Psycho” tunnusmuusikast kuni arvutimängu “Final Fantasy” meloodiateni. Lisaks tuleb esmaesitusele noore Pärnu helilooja Robi Salumetsa teos “Algus”

“Teie soovite, meie mängime”, tutvustas dirigent Maano Männi kontserdi ideed. Pärnu Linnaorkester ootas veebruarikuu alguseni inimeste muusikasoove ja neid laekus kokku üle 70. “Soovida sai kõike, me ei seadnud žanripiire”, lisas Männi, kes on teinud ka paljudele lugudele ise orkestriseaded. Ta on sarnaseid kontserte, kus publik saab soovida orkestri esituses kuulda mis tahes žanris lugusid, juba aastaid Vaasas menukalt korraldanud.

Pärnu Linnaorkestri soovikontsert leiab aset teistkordselt. Juba möödunud kevadel osutus tavatu kontserdivorm publiku hulgas väga populaarseks.

MAANO MÄNNI on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske juures, Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. Jüri Gerretzi klassis. Aastatel 1993-1996 oli ta Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister, 1993-2000 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esimene kontsertmeister, hooajal 2004/2005 Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri külaliskontsertmeister. Aastast 2002 on Maano Männi Vaasa Linnaorkestri kontsertmeister. Kontsertmeistri ameti kõrval on Maano Männi pidevalt tegev nii solisti kui kammermuusikuna, kelle lavapartneriteks on teiste hulgas Ralf Gothoni (klaver), Torleif Thedéen (tšello), Yuval Gotlibovich (vioola). Maano Männi repertuaar hõlmab nii klassikalisi tippteoseid, nüüdimuusikat kui džässiseadeid. Maano Männi on salvestanud mitmele plaadifirmale sealhulgas Erdeklang, Ondine ja Alba Records. Aastal 2012 ilmus CD-album Kuus aastaaega+, kus kõlavad Astor Piazzolla ja Evald Vainu teoseid viiulile ja orkestrile. 2014. aastal ilmus Vaasa Linnaorkestri CD-plaat Soome lüürikat ja romantikat, millel Maano Männi soleerib enda poolt orkestreeritud viiulipalas Toivo Kuula Notturno Op. 3A / 2. Alates 2016. aastast mängib Männi Soome Kultuurkapitalile (Kulttuurirahasto) kuuluval prantsuse meistri Charles François Gandi viiulil aastast 1810.

OSTA PILET SIIT

B listUudiste loendisse