Juubelihooaeg jätkub virtuoosidega

Pärnu Linnaorkester jätkab juubelihooajale kohaselt, pakkudes oma publikule vaid parimaid emotsioone ja muusikalisi elamusi.

31.oktoobril Pärnu kontserdimajas ja 1.novembril Vanemuise kontserdimajas liituvad orkestriga laval tõelised virtuoosid – pianist Kalle Randalu ja dirigent Risto Joost. Tegemist saab olema harukordse võimalusega näha esinemas kahte oma ala tippu, kes pühenduvad muusika esitamisele kogu oma hingega.

Kalle Randalu on rahvusvaheliselt tuntud pianist, kes on andnud kontserte mitmetes olulistes muusikakeskustes ja musitseerinud paljude tuntud orkestritega. Maestro repertuaaris on üle 50 klaverikontserdi, ta on salvestanud muusikat enam kui 13 LP ja 40 CD jaoks.

Risto Joost on tunnustatud dirigent, kes ühtaegu tegev nii ooperi- kui kontserdilavadel ja kes on juhatanud rahvusvaheliselt tunnustatud orkestreid ning seisnud dirigendina mitmete kõrgelt hinnatud kooride ees.

Pärnu Linnaorkestri “Õhtu virtuoosidega” kontserdil kõlab kolme armastatud saksa helilooja – Carl Philippe Emmanuel Bachi, Ludwig van Beethoveni ja Johannes Brahmsi looming. “Muusikalises mõttes on tegemist erksate teostega, ei midagi raskepärast. Kava on õhuline ja tantsuline, täis lusti ja ilu”, kommenteeris Joost.

Kalle Randalu sõnul on tema poolt esitusele tulev Beethoveni 5.klaverikontsert üks uhkeimad ja kauneimaid klaverikontserte, mis eales kirjutatud. “On suur au ja rõõm sellist muusikat mängida”, lisas ta.

ÕHTU VIRTUOOSIDEGA
31. oktoober kell 19 Pärnu kontserdimaja
1.november kell 19 Vanemuise kontserdimaja

Solist Kalle Randalu (klaver)
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Risto Joost

Kavas:
Bach | Sümfoonia Es-duur Wq. 179
Beethoven | Klaverikontsert nr 5 Es-duur, op. 73
Brahms | Serenaad nr 1 D-duur, op. 11

Lisainfo:
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra

Sündmuse otselink Facebookis: https://www.facebook.com/events/937094533143224/

B listUudiste loendisse