Pärnu kontserdimajas kõlab kaunis metsasarvemuusika

Sel reedel, 19.oktoobril kell 19 kõlab Pärnu kontserdimajas kaunis metsasarvemuusika. Pärnu Linnaorkestri ees soleerib noor ja andekas metsasarvemängija Mattias Vihmann, kes sellest sügisest on ka orkestri põhiliige. Lisaks astub lavale puhkpillikvartett koosseisus Kalervo Kulmala (metsasarv), Nils Rõõmussaar (oboe), Kristjan Kungla (fagott) ja Madis Kari (klarnet). Kvarteti esituses kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti Sinfonia Concertante. Kontserti juhatab Jüri Alperten.

Mattias Vihmanni poolt tuleb esitusele Richard Straussi Metsasarvekontsert nr 1, mis on maailma metsasarverepertuuari üks tähtteoseid. “Tegemist on ühe enim nõutud kontserdiga ettemängudel ja konkurssidel”, sõnas Vihmann. “Selle esmaettekanne klaverisaatega toimus 1883.aastal Münchenis, kui helilooja oli kõigest 19-aastane. Antud faktil on minuga isiklik seos – ka mina esitasin teost esimest korda 19-aastaselt koos klaverisaatega”, lisas ta.

Dirigent Jüri Alperteni sõnul leidub metsasarvest küll palju nalju ja andekdoote, kuid vähesed on kuulnud selle pilli tegelikku ilu. “Reedesel kontserdil on aga šanss kuulda metsasarve kogu tema ilus ja vastuolulisuses”, sõnas Alperten rahulolevalt.

Metsasarvekontsert | Mattias Vihmann, Jüri Alperten
Pärnu Linnaorkester Facebookis

B listUudiste loendisse