B scheduleToimumisajad B listTutvustus

Soovikontsert | Pärnu Linnaorkester, Maano Männi

Toimumisajad

Mini flag gone 17. märts 2019 17:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Tutvustus

Pärnu Linnaorkestri SOOVIKONTSERT

Pühapäev, 17. märts kell 17 Pärnu kontserdimaja
Dirigent MAANO MÄNNI

Taaskord anname publikule võimaluse valida endale kontserdil esitatavat repertuaari.

Teistkordselt Pärnu Linnaorkestri ajaloos sai kontserdipublik valida endale kontserdil esitatavat repertuaari. Ootasime veebruarikuu alguseni teie muusikasoove ja rõõm on tõdeda, et neid laekus kokku üle 70. Täpse kava avaldame alles kontserdil, kuid võime öelda, et pakuti nii barokki, kaunist klassikat ja romantikat aga ka arvuti- ja filmimuusikat.

Kindlasti tuleb esitusele noore Pärnu helilooja Robi Salumetsa teos “Algus”.

Soovikontserdi idee pärineb viiulisolistilt ja Vaasa Linnaorkestri kontsertmeistrilt Maano Männilt, kes on sarnaseid kontserte juba aastaid ülimenukalt Vaasas korraldanud.

MAANO MÄNNI on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske juures, Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. Jüri Gerretzi klassis. Aastatel 1993-1996 oli ta Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister, 1993-2000 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esimene kontsertmeister, hooajal 2004/2005 Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri külaliskontsertmeister. Aastast 2002 on Maano Männi Vaasa Linnaorkestri kontsertmeister. Kontsertmeistri ameti kõrval on Maano Männi pidevalt tegev nii solisti kui kammermuusikuna, kelle lavapartneriteks on teiste hulgas Ralf Gothoni (klaver), Torleif Thedéen (tšello), Yuval Gotlibovich (vioola). Maano Männi repertuaar hõlmab nii klassikalisi tippteoseid, nüüdimuusikat kui džässiseadeid. Maano Männi on salvestanud mitmele plaadifirmale sealhulgas Erdeklang, Ondine ja Alba Records. Aastal 2012 ilmus CD-album Kuus aastaaega+, kus kõlavad Astor Piazzolla ja Evald Vainu teoseid viiulile ja orkestrile. 2014. aastal ilmus Vaasa Linnaorkestri CD-plaat Soome lüürikat ja romantikat, millel Maano Männi soleerib enda poolt orkestreeritud viiulipalas Toivo Kuula Notturno Op. 3A / 2. Alates 2016. aastast mängib Männi Soome Kultuurkapitalile (Kulttuurirahasto) kuuluval prantsuse meistri Charles François Gandi viiulil aastast 1810.

Lisainfo:
www.plo.ee
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra

Mini up
252