B scheduleToimumisajad B programmeKavas B listTutvustus B photoPildid

PÕHJALA VAIM

Toimumisajad

Mini flag gone 05. veebruar 2015 19:00 Mini home Pärnu kontserdimaja
Mini up

Kavas

Carl Nielsen

Väike süit

Jean Sibelius

Valse triste
süit Pelleas ja Melisande

Richard Strauss

Kontsert D-duur oboele ja väikesele orkestrile

Mini up

Tutvustus

Dirigent

Kaisa Roose on lõpetanud Tallinna konservatooriumi koorijuhtimise erialal (prof Ants Üleoja) ning Taani Kuningliku Muusikaakadeemia orkestridirigeerimise erialal (prof Michel Tabachnik). Ta on täiendanud end Kurt Sanderlingi ja Pierre Boulezi dirigeerimise meistriklassides. Tudengina võitis Kaisa Roose Taani Kuningliku Balleti dirigendikonkursi, mille tulemusel usaldati tema kätte Taani Kuninglikus Balleti ja Ooperiteatri Kim Helwegi balleti esiettekande juhatamine. Sealt sai alguse ka kolme aastane leping dirigendina Taani Kuninglikus Teatris. Samal aastal pärjati eestlanna Taani aasta noore dirigendi preemiaga (1997).

Kaisa Roose on olnud tegev kõikide Taani sümfooniaorkestrite ees, lisaks etendustele Taani Kuninglikus Teatris juhatanud ka Malmö Muusikateatris Rootsis ning olnud külalisdirigent orkestrite ees Rootsis, Soomes, Itaalias, Leedus, Iirimaal, Costa Ricas ja Ecuadoris. Kaisa Roose debüüt Eesti kollektiivide ees toimus aprillis 2004, mil ta juhatas ERSOt. 2011. aastal etendusid tema dirigeerimisel „Traviata“ ja „Luikede järv“ Rahvusooperis Estonia.

Tihe koostöö on olnud Kaisa Roosel Taani nüüdismuusika kollektiivi Esbjerg Ensemble’iga, kellega on plaadistatud ka Taani tuntuima kaasaegse helilooja Per Norgaardi muusikat. Neid teoseid oli Eesti publikul võimalus kuulda 2012. aasta kevadel mil Esbjerg Ensemble koos Kaisa Roosega oma Skandinaavia tuuril andis kontserte lisaks ka Peterburgis, Tallinnas ja Pärnus.

Pärnu Linnaorkestri ees on Kaisa Roose kolmandat korda. 2013. aasta veebruaris toimusid kontserdid Pärnu kontserdimajas ning Mustpeade majas koos Austria tšellosolisti Franz Ortneriga, kavas Stravinski ning Gulda teosed. Järgmine kohtumine PLOga toimus eelmise hooaja Eesti muusika päevade raames kontserdiga CyberMozart.

2014. aastasse jäävad veel kontserdid Athelas Sinfonietta ja Cyberstudioga (ühiskontsert Kopenhaagenis), Kopenhaageni Linnasümfoonikute ja norra tšellist Jakob Kullbergiga (kavas Šostakovitši tšellokontsert nr.1 ja Tšaikovski sümfoonia nr.2) ning Brüsseli Filharmoonikutega
(kavas Stockhauseni Carre). Brüsseli Filharmoonikute ette astub ta uuesti selle kevade märtsis, Kopenhaageni Linnasümfoonikud on kutsunud Kaisa Roose tagasi ka järgmiseks hooajaks, mil ettekandele tuleb Bruckneri 7. sümfoonia.

Oboesolist:

Eva Kruse Steinaa hakkas üheksa-aastaselt õppima oboed Kopenhaageni kohalikus muusikakoolis Eva Holcki juures. Viieteistkümnesena võeti ta vastu Kopenhaageni konservatooriumi-eelsesse keskkooli, kus teda õpetas oboesolist Joakim Dam Thomsen Taani Kuninglikust Ooperist. Samal ajal võttis ta tunde Max Artvedilt – Taani Rahvusliku Sümfooniaorkestri kunagiselt oboesolistilt ja puupuhkpillide professorilt Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias (DKDM). Eva Steinaa pääses muusikaakadeemiasse kõigest 17-aastaselt. Praegu, 21-aastasena õpib Eva DKDM-i solistiprogrammi esimesel kursusel.
Eva on esitanud Straussi oboekontserti ja Mozarti oboekontserti koos paljude Kopenhaagenis asuvate sümfooniaorkestritega. Ta on Øresundi muusikakonkursi kolmekordne laureaat ja võitis 2009. aastal Kopenhaagenis prestiižse Berlingske muusikakonkursi. 2013. aasta oktoobris sai Eva oboederühma juhi koha Taani Kuninglikus Sümfooniaorkestris. 2014. aasta veebruaris valis Taani klassikaraadio P2 ta „2014. aasta kõige andekamaks interpreediks“.

Mini up

Pildid

28
30
Mini up
31
Medium distributor
Piletiinfo
Kohapeal
Piletid 10/7 Gruppidele 5€ (alates 10 inimest)
2 Mini home
Piletid 10/7
1 Mini home
Piletid 10/7
Mini up